Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2018, 00:00

Hľadáme komplexný príbeh, k tomu patria aj pády, hovorí o EY Podnikateľ roka Matej Bošňák

  • Do konca novembra prebiehajú už 13. raz nominácie na EY Podnikateľa roka.
  • V čom sa jednotlivé ročníky líšia?
  • A ako sa medzičasom zmenili slovenskí podnikatelia?
  • Aj o tom sme sa v štúdiu HNtelevízie rozprávali s vedúcim partnerom EY Matejom Bošňákom.

Sledujeme nielen čísla, ale aj životný príbeh, vyhlásil o súťaži EY Podnikateľ roka v HNtelevízii vedúci partner EY Matej Bošňák.

"Často sa bavíme s podnikateľmi, ktorí sú v podnikaní desať, 20 rokov, takže nie je to len príbeh toho podniku ako takého, ale je to aj životný príbeh toho človeka a ľudí, ktorí ho obklopujú," uviedol Bošnák.

Za najdôležitejšie kritérium považuje vytrvalosť. "Že napriek nejakým pádom, nejakým vzostupom, ten podnikateľ spolu s tým svojím ekosystémom v podnikaní vydržal a niekam sa dopracoval," konštatuje.

V súťaži nejde len o odmenenie podnikateľa, ale aj o edukatívnu činnosť, ktorá má spropagovať podnikanie medzi Slovákmi, zdôraznil Bošňák.

"Hľadáme komplexný príbeh a k tomu komplexnému príbehu a k podnikaniu patria, samozrejme, aj nejaké pády," priblížil. "Hľadáme ten aspekt, že podnikanie prekonalo nejakú krízu," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.