Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 00:00

Matka Slovnaftu sa priblíži k investícii za miliardu eur

Maďarský MOL onedlho začne stavať svoju novú fabriku na plasty. Zamestná dve stovky ľudí.

Matka Slovnaftu sa priblíži k investícii za miliardu eur
Zdroj: MOL

Maďarský ropný gigant MOL čoskoro začne výstavbu priemyselného komplexu za 1,2 miliardy eur. Nový petrochemický komplex Polyol vznikne v maďarskom Tiszaújvárosi a jeho výstavba sa začne v najbližších dňoch. V meste vyše sto kilometrov južne od Košíc si nájde prácu 200 nových zamestnancov a od roku 2021 ročne vychrlí 200-tisíc ton takzvaného polyolu. Ide o materiál, ktorý bude môcť byť následne využitý v nábytkárstve, ako výplň matracov či sedadiel a aj na výrobu rôznych súčiastok používaných v automobilovom priemysle. Uvedený objem výroby pokryje zhruba 15 percent súčasného dopytu v Európe, vďaka čomu by sa mala spoločnosť stať jednotkou na regionálnom trhu.


Európsky hráč
Kým vlani podpísali prvé technologické licencie a zabezpečili zdroje pre nové výrobné jednotky, teraz ich projekt nabral reálne kontúry. Spoločnosť sa najnovšie dohodla na spolupráci aj so spoločnosťami Evonik a ThyssenKrupp, ktoré budú kooperovať tak na výrobe, ako aj počas realizačných fáz v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.