Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 00:00

Fastfoodový súboj sa začína. Burger King chce u nás dobehnúť McDonald’s

Známy fastfoodový reťazec sa na slovenský trh vráti už tento piatok. Prvú prevádzku otvorí v bratislavskom Bory Mall, v decembri zakotví v Avione.

Fastfoodový súboj sa začína. Burger King chce u nás dobehnúť McDonald’s
Zdroj: Reuters

Napriek neúspechu spred siedmich rokov má Burger King odvážne plány a nebojí sa, že by sa história zopakovala. Na Slovensko sa totiž vracia pod taktovkou spoločnosti AmRest, ktorá u nás spravuje aj koncepty ako Starbucks či Pizza Hut.

Neúspech v roku 2010, keď fastfoodový reťazec spravovala spoločnosť, ktorá nebola zameraná na gastronómiu, by sa tak nemal zopakovať.

Obávať by sa skôr mal svetoznámy McDonald's. Napriek avizovanému otváraniu nových prevádzok v tomto roku faktom zostáva, že poslednú reštauráciu otvoril v roku 2014 a plány na budúci rok komentovať nechcel.

K dnešnému dňu tak môžu zákazníci ochutnať obľúbený burger v troch desiatkach reštaurácií na Slovensku. Je však možné, že práve v toľkých budú môcť ochutnať aj konkurenčné menu od Burger Kingu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.