Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2018, 00:00

Architektonickú pýchu hlavného mesta rozožiera hrdza

Na Moste SNP, ktorý cez Dunaj spája Petržalku s centrom hlavného mesta, sa objavili diery a hrdzavé časti konštrukcie.

Most SNP
Zdroj: Pavol Funtál

Napriek tomu, že Most SNP je už niekoľko mesiacov vyhlásený za kultúrnu pamiatku, jeho stav príliš kultúrny nie je. Mnohí odborníci sa boja, že ďalším ignorovaním by mohol osud mosta pripomínať ten Starého mosta, ktorý musel byť rozobratý a nahradený. „Pri plánovaných zásahoch do dopravy spojených so začiatkom stavby obchvatu Bratislavy si neviem predstaviť, že by vypadla taká dôležitá dopravná tepna, ako je Most SNP,“ hovorí riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Rastislav Cenký.

Aj o stave Mosta SNP sme sa so statikom rozprávali v auguste 2018:

Zatvorenie mosta sa nedá vylúčiť
Mesto Bratislava hovorí o akútnych opravách. „O lokálnej poruche na východnej lávke, ktorá je aktuálne priechodná a kde sa objavili diery, mesto vie. Na tomto mieste osadilo zábranu, ktorá zamedzí prístupu verejnosti a v najbližších dňoch zabezpečí opravu tohto úseku. Prechod cez lávku je bezpečný. Hlavné mesto si dalo urobiť posudok od odborného projektanta,“ vysvetľuje hovorkyňa mesta Bratislava Zuzana Onufer.

Tento typ riešenia nie je podľa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.