Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2018, 14:57

Som kompetentný na post ministra financií, hovorí možný Kažimírov nástupca

Šéf parlamentného výboru pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický (Smer) tvrdí, že ponuku na ministerské kreslo nedostal, cíti sa však byť na funkciu kompetentný.

Meno šéfa parlamentného výboru pre financie a rozpočet Ladislava Kamenického (Smer) sa skloňuje v súvislosti s kreslom ministra financií. Kamenický však tvrdí, že ponuku na tento post nedostal.

​​"Takúto ponuku som nedostal. Keby prišla, tak samozrejme by som to zvážil," priznal poslanec. Ako však uviedol, cíti sa byť vhodným kandidátom.

"Som predsedom finančného výboru a zaoberal som sa financiami, niekoľkokrát som sa zúčastnil schvaľovania rozpočtu, takže kompetentný myslím, že som," zhodnotil svoje pôsobenie.

​Okrem Kamenického sa ako možný nástupca Petra Kažimíra spomína aj František Imrecze, ktorý donedávna viedol finančnú správu. Jeho však Kamenický komentovať nechcel. "Ja to nechám na politické špičky, ktoré budú rozhodovať," uzavrel. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.