Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2018, 19:24

Intenzívne spolupracujem aj s Globsecom, hovorí Imrecze. Post ministra financií? Hypotetická otázka

  • O tom, kde vidí svoju budúcnosť, sme sa rozprávali s bývalým riaditeľom Finančnej správy Františkom Imreczem.
  • Kde momentálne pôsobí?
  • Mal by záujem o post ministra financií?
  • Neľutuje, že odišiel z postu riaditeľa Finančnej správy?
  • Odpovede sa dozviete vo videu.

Meno bývalého riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho sa v poslednom období objavuje, ako možná náhrada za Petra Kažimíra na poste ministra financií, ktorý prejavil záujem o post guvernéra Národnej banky Slovenska.

Čomu sa dnes Imrecze venuje a má vôbec záujem o pozíciu "financmajstra"? Aj o tom, sme sa s ním rozprávali v HNtelevízii.

Imrecze momentálne intenzívne spolupracuje s Európskou organizáciou daňových správ (IOTA).

"Je to približne mesiac a pol odkedy nie som riaditeľom Finančnej správy. Zastupoval som IOTA na daňovom samite v Lisabone. Požiadali ma, aby som moderoval panel o využití technológie blockchaine vo verejnej sprave," priblížil svoje súčasné aktivity Imrecze. 

Bývalý riaditeľ Finančnej správy ďalej dodal, že spolupracuje s Globsecom na témach inovatívneho zdaňovania a bezhotovostných ekonomík. "Intenzívne sa venujem medzinárodným aktivitám. Je to oblasť, kde viem využiť svoje skúsenosti z oblasti riaditeľa Finančnej spravy," povedal Imrecze.

"Medzinárodné organizácie a inštitúcie ma považujú za relevantnú osobu, ktorú chcú využívať. Baví ma to a chcem v tom aj naďalej pokračovať," približuje svoje aktivity Imrecze. 

Imrecze nechcel odpovedať na otázku, či má záujem o pozíciu ministra financií. "Je to hypotetická otázka, necítim sa dobre, aby som sa k nej vyjadril. Snažím sa žiť reálny život. Ak by mala táto téma reálne kontúry, tak by som sa ňou zaoberal," vysvetlil.

Na záver Imrecze povedal, že neľutuje, že sa sám rozhodol odstúpiť z funkcie riaditeľa Finančnej správy. 

"Bol som masívne zapojený do politického boja. Z pozície vysokopostaveného manažéra je ťažké bojovať proti politickým tlakom. Nemáte za sebou politickú stranu a ani nástroje v politickom boji," povedal Imrecze.

"Z pozície nepolitika som nechcel čeliť narastajúcemu tlaku," dodal. 

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.