Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 00:00

Šéf Železníc strácal dôveru ministra aj pre rozpočet

Generálny riaditeľ ŽSR sa rozhodol odísť po výmenách názorov s ministrom dopravy. Jeho nástupca tvrdí, že o budúcnosti firmy má úplne jasnú predstavu.

Šéf Železníc strácal dôveru ministra aj pre rozpočet
Zdroj: archív ŽSR

Keď v roku 2016 vymenoval minister dopravy Árpád Érsek za generálneho riaditeľa Železníc Martina Erdössyho, nešetril slovami chvály: „Ide o profesionálneho manažéra a nestraníka, ktorý do Železníc prichádza z bratislavského dopravného podniku.“

Erdössy sa po dvoch rokoch vzdal funkcie so stručným odôvodnením, že má vlastnú „osobnú a profesionálnu česť“. Jeho pôsobenie v uplynulých mesiacoch sprevádzala kritika a nezhody s ministrom Érsekom.

Nástupca odchádzajúceho riaditeľa Juraj Tkáč pre HN povedal, že situáciu vo firme dôverne pozná a je pripravený „nastaviť reálne postupy na jej zlepšenie“.


Dva roky, štyria riaditelia
Nového generálneho riaditeľa Juraja Tkáča chváli rezort dopravy tak, ako pred rokmi Erdössyho – označuje ho za profesionála a schopného manažéra. Tkáč pre HN povedal, že jeho aktuálnou prioritou je čo najlepšie zostaviť rozpočet firmy na rok 2019. Práve na ňom sa posekal predošlý generálny riaditeľ s ministrom.

Nový šéf sľubuje, že zlepší spoluprácu s rezortom dopravy aj súkromným sektorom. „Základnými atribútmi fungovania spoločnosti pod mojím vedením budú kompetentnosť, efektívnosť a transparentnosť. U všetkých týchto položiek evidujem aktuálny stav a som pripravený nastaviť reálne postupy na ich zlepšenie. Mojím c

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.