Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Istý aktivista označil váš projekt Slnečnice za škodlivý pre životné prostredie. Podľa jeho meraní je vraj v ovzduší prekročené množstvo azbestu. Ako to vidíte vy?
Túto správu považujem za vymyslený hoax. Dotyčný nám do dnešného dňa nepredložil žiadne spomínané merania. Pri tejto téme je však asi potrebné vrátiť sa na začiatok. Územie umelého kopca je v územnom pláne mesta regulované ako rozvojové územie čiastočne využiteľné na bytovú a čiastočne na komerčnú výstavbu. Mesto teda počítalo s tým, že raz sa táto navážka musí zlikvidovať. Tento umelý kopec vznikol v sedemdesiatych rokoch pri výstavbe petržalského sídliska, a teda drvivú väčšinu jeho obsahu tvorí zemina a stavebný odpad. Ten sa dá dnes s pomocou dostupnej technológie pomerne jednoducho, nie však lacno, opäť zrecyklovať. Takto vyseparovaný materiál sa dá opäť použiť ako stavebný materiál.


Hovoríte, že sa to dá. Robíte to tak?
Áno, to sa dnes deje. Namiesto toho, aby sme kopec len presunuli na iné miesto, kde bude tvoriť opäť záťaž, jeho väčšina sa zužitkuje. Toto je moderné, ekologické nakladanie s odpadovým materiálom. Samozrejme, na tento proces máme všetky platné povolenia a postupujeme v súlade so zákonom, pričom likvidáciu vykonávajú odborne spôsobilé firmy. Čo sa týka možného výskytu nebezpečných látok, vzhľa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.