Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2018, 00:00

Minimálna trvanlivosť nie je zbytočný pojem

Zjednotenie pojmov o spotrebe na výrobkoch malo zabrániť plytvaniu potravinami. Výsledný efekt by bol však opačný.

Minimálna trvanlivosť nie je zbytočný pojem
Zdroj: Reuters

Zmätení zákazníci v obchodoch často hľadia na obal produktu a premýšľajú, ktorým dátumom sa majú riadiť pri kúpe. Každý výrobok je totiž označený dvoma pojmami a dátumami. Niektorí pri nakupovaní dbajú najmä na dátum minimálnej trvanlivosti, ďalší zase berú do úvahy dátum „spotrebujte do“. Problémom je, že iba malá časť spotrebiteľov pozná rozdiel medzi pojmami, a preto často dochádza k situáciám, keď potraviny vyhadzujú v mylnej domnienke, že by pre nich mohli predstavovať zdravotné riziko. S riešením sa snažia prísť enviro- aj agrorezort. Zatiaľ sa však zdá, že formulácie, ktoré sú súčasťou stratégií na nasledujúce roky a ktoré sa týkajú t

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.