Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2018, 20:12

Bývalá petržalská fabrika dostane novú podobu za 23 miliónov. Takto bude vyzerať

Polyfunkčný komplex vyrastie na mieste starého priemyselného areálu. Ponúkne byty, kancelárie, obchodné priestory, ale aj penzión.

Bývalá petržalská fabrika dostane novú podobu za 23 miliónov. Takto bude vyzerať
Zdroj: EIA

Spoločnosť Matador development predložila úradom zámer, ktorý počíta s rekonštrukciou a dostavbou bývalých výrobných hál starej Matadorky. Viacpodlažná polyfunkčná výstavba zahŕňa rekonštrukciu časti pôvodnej haly, tri bytové domy a dva penzióny. Celkovo má priniesť 124 bytov a 22 penziónových apartmánov. Zároveň 6 264 metrov štvorcových kancelárii a 480 metrov štvorcových obchodných priestorov. Rekonštrukcia a aj výstavba sa má začať v septembri budúceho roka. Celkové náklady sa odhadujú na 22,8 milióna eur.

Zdroj: EIA

​​Pôvodné priemyselné haly budú podľa návrhu zrekonštruované na kancelárske priestory s prvkami industriálneho štýlu. Dostavba zahŕňa päť rezidenčných budov, ktoré sú podľa vizualizácii zakomponované okolo hál. Dve budovy by mali slúžiť ako penzión a tri ako bytové domy.

Všetky by mali mať deväť podlaží a dve podzemné poschodia, ktoré ich budú prepájať a zároveň slúžiť ako garáže. Tie budú mať 468 parkovacích miest. Okrem nich bude ďalších 25 miest rozmiestnených v rámci areálu. Projekt ráta aj s cyklistami, keďže v pláne uvádza, že v každej budove budú vytvorené priestory pre odloženie bicyklov.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.