Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 00:00

Kažimír ako guvernér. Čaká ho posledný krok

Peter Kažimír je o krok bližšie k postu guvernéra. Čaká ho aj rozhodovanie o hypotékach.

Kažimír ako guvernér. Čaká ho posledný krok
Zdroj: TASR

Keď minister financií Peter Kažimír oficiálne ohlásil, že má záujem o miesto guvernéra Národnej banky, uviedol ako dôvod to, že z politiky je unavený a chce sa venovať už iba číslam. Parlament ho na tento post včera schválil a odobriť ho teda musí iba prezident. Už teraz je však jasné, že jeho pozícia nebude iba o číslach a nový guvernér sa bude musieť venovať aj nepopulárnym témam ako sprísňovanie hypoték či riešeniu kauzy okolo poisťovne Rapidlife. HN prinášajú prehľad výziev, ktoré na nového guvernéra budú čakať.


1. Riešenie zadlženosti domácností
Ako samotná Národná banka upozornila vo svojej poslednej správe o finančnej stabilite, objem úverov, ktoré bankové domy poskytli, sa za posledných šesť rokov zdvojnásobil a v rámci Európskej únie naša zadlženosť rastie najrýchlejšie. Banka sa to snažila riešiť a od leta platia prísnejšie pravidlá pre hypotéky. Ako však upozorňuje Pavel Škri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.