Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2018, 00:00

Bratislava bude mať svoj prvý mrakodrap

J&T Real Estate získala územné rozhodnutie na dobudovanie projektu Eurovea II. Budova s výškou 168 metrov by mala byť hotová v roku 2022.

Bratislava bude mať svoj prvý mrakodrap
Zdroj: J&T Real Estate

Päťdesiat poschodí, stovky bytov a apartmánov a takmer 90-tisíc štvorcových metrov určených na podnikanie. Tak bude vyzerať komplex developera J&T Real Estate Eurovea II, ktorého súčasťou bude aj prvý slovenský mrakodrap.

Proces vydania územného rozhodnutia kritizovala nová starostka Starého Mesta:

Nábrežie Dunaja by tak podľa investora mohlo už v roku 2022 získať novú dominantu. Vyplýva to zo schváleného územného plánu developera. Ten v súčasnosti ešte čaká na stavebné povolenie. „Výška 168 metrov je výsledkom detailného odborného posúdenia,“ tvrdí hovorkyňa J&T Real Estate Daniela Stričková. Bratislava po ukončení výstavby predbehne českých i maďarských susedov, ktorí mrakodrapy nemajú. Varšava ich má sedem, Viedeň a Kyjev tri.

Hlavné mesto sa po rokoch dočká novej dominanty. Developer J&T Real Estate získal územné rozhodnutie na dobudovanie svojho projektu na nábreží, ktorý je známy pod názvom Eurovea II. Celý projekt má nadväzovať na polyfunkčný komplex Eurovea a jeho súčasťou je aj 168 metrov vysoká veža Eurovea Tower. Tá ako prvá v Bratislave spĺňa kritériá, ktoré sú určené na mrakodrapy. Vežiak bude mať 47 poschodí a prinesie 210 bytov, 62 ateliérov a 117 apartmánov. Projekt rozšíri aj obchodné centrum o ďalších 84-tisíc štvorcových metrov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.