Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Pošta a obchodníci pred Vianocami nestíhajú. Hlásia rekordný počet balíkov

Spoločnosti musia nadmerný počet vianočných objednávok riešiť zahorúca. Okrem prijímania nových ľudí niektorí sú nútení aj rozširovať sklady.

Pošta a obchodníci pred Vianocami nestíhajú. Hlásia rekordný počet balíkov
Zdroj: TASR

Záplava balíkov. Tak by mohla charakterizovať predvianočné obdobie Slovenská pošta, ktorá sa na niekoľkonásobne vyššie objemy počas takzvanej vianočnej prevádzky pripravuje celé mesiace. „Kým počas bežnej prevádzky spracujeme denne v priemere 27-tisíc balíkov, počas predvianočného obdobia je to 50-tisíc balíkov,“ informuje hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská. Podľa nej vo vianočnej prevádzke pošta očakáva približne 30-percentný medziročný nárast počtu zásielok.

Toto obdobie je najhektickejším z celého roka aj pre slovenské e-shopy. Pošta aj internetové obchody musia predvianočný zhon riešiť prijímaním nových zamestnancov či rozširovaním skladovacích kapacít. Predajca elektroniky Nay zvyšoval s ohľadom na vianočnú sezónu kapacitu skladu o sedemtisíc štvorcových metrov už vlani. Obmedzenú kapacitu logistického centra v Bratislave pociťuje už v týchto dňoch aj Slovenská pošta. „Táto kapacita bude čoskoro nepostačujúca, preto predpokladáme investíciu v tejto lokalite,“ potvrdzuje pre HN Rovenská.

Rekordný rok

Nákup

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.