Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 13:24 Aktualizované dňa 12.12.2018 o 17:48

Vláda odklepla sedem miliónov pre päť firiem, vytvoria stovky pracovných miest

  • Päť firiem, pre ktoré vláda schválila stimuly, investuje na Slovensku takmer 30 miliónov eur.
  • Časť z nich plánuje svoje investície realizovať v ekonomicky menej rozvinutých regiónoch krajiny.
  • Najvyšší stimul - vyše tri milióny eur - štát poskytne slovenskej divízii rakúskej skupiny Miba Sinter Holding.
  • Najviac pracovných miest - 239 - vytvorí talianska spoločnosť Intercable.

Sedem miliónov eur. Toľko investuje štát po včerajšom rozhodnutí vlády do piatich firiem, ktoré na revanš vytvoria 471 pracovných miest v rôznych kútoch Slovenska. „Tieto investičné projekty dosahujú výšku investícií v objeme asi 29 miliónov eur. Budú umiestňované v najmenej rozvinutých okresoch,“ potvrdil minister hospodárstva Peter Žiga na margo adekvátnosti podpory. „Z 90 percent nejde o priamu finančnú pomoc, ale o formu daňových úľav,“ upozorňuje Žiga.

Súčiastky aj pre Elona Muska

Štátna podpora má predovšetkým rozvíjať zamestnanosť v regiónoch. V priemere predstavuje pomoc takmer 15-tisíc eur na jedného zamestnanca. Jednou z firiem, ktorá sa dočká podpory štátu, je talianska spoločnosť Intercable.

Tá vybudovala svoju prevádzku v obci Kriváň neďaleko Detvy v hodnote 7,14 milióna eur a celkovo plánuje zamestnať 239 ľudí z celého regiónu. „V regióne pôsobíme takmer rok. Slovensko touto podporou ukázalo, že chce ísť cestou nových technológií, a taktiež, že téma elektromobilov bude pre Slovensko budú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.