Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2018, 00:00

Prepravcom narastú náklady o stovky eur. Mýto pre kamióny zdražie

Nákladným autám nad 12,5 tony stúpnu poplatky za slovenské cesty aj o stovky eur. Dopravcovia sa sťažujú, že menšie podniky to môže položiť.

Prepravcom narastú náklady o stovky eur. Mýto pre kamióny zdražie
Zdroj: Dreamstime

Viac ako 20 miliónov eur je suma, ktorá v tomto roku natiekla do štátnej kasy z mýtnych poplatkov od nákladných dopravcov. To je najviac od roku 2010. S novým cenníkom, ktorý vláda schválila tento týždeň, však príjmy do rozpočtu porastú ešte vyššie – v budúcom roku zhruba o deväť miliónov. Podľa prepočtu ministerstva dopravy sa môžu priemerné náklady slovenského dopravcu, ktorý má nákladné autá nad 12 ton, zvýšiť ročne približne o 300 eur. Hovorkyňa asociácie dopravcov Česmad Martina Baumann vysvetlila, že presný nárast poplatku závisí od rôznych faktorov – napríklad kategórie vozidla, emisnej triedy, počtu náprav a podobne. Napríklad, kamióny firmy MK Doprava tak platili už v tomto roku mý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.