Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 23:15

Štát chce skoncovať so „škaredým“ odvodom

Veľkým firmám možno od budúceho roka odľahne. Štát plánuje zrušiť špeciálny odvod v regulovaných odvetviach, ktorý zaviedol ako náplasť na následky finančnej krízy.

Štát chce skoncovať so „škaredým“ odvodom
Zdroj: Pavol Funtál

Po šiestich rokoch chce štát zrušiť osobitý odvod pre regulované odvetvia, ktorý zaviedol ako podporné opatrenie po ekonomickej kríze. Ako svoju prioritu to včera, na HNClube s názvom Zužitkuje Slovensko dobré časy?, potvrdil predseda vlády Peter Pellegrini.


Len dočasné opatrenie
Vyrovnané hospodárenie Slovenska by mali pocítiť aj firmy. Šesť rokov starý odvod pre regulované odvetvia bolo dočasné opatrenie jednofarebnej vlády Roberta Fica, ktoré malo platiť do decembra 2013. Nestalo sa tak a vlády zrušenie odvodu neustále presúvali.

Naposledy v roku 2016 ho novelou zákona rozšírili bez ďalšieho časového obmedzenia. Rok 2019 by mal byť posledným, keď sa bude špeciálny odvod ešte uplatňovať. „Ja chcem na budúci rok iniciovať, aby sme tento ,škaredý odvod‘ zrušili,“ priznal premiér Peter Pellegrini počas poslednej diskusie HNClubu. Podľa neho totiž od

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.