Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 00:00

Slováci riešia sporenie viac

Investovanie do fondov tento rok zažilo turbulentné časy. Našinci však podľa analytikov už nie sú takí citliví ako predtým.

Slováci riešia sporenie viac
Zdroj: Reuters

Investovanie do akcií, dlhopisov či iných aktív na Slovensku stále nie je veľmi v móde a väčšina z tých, ktorí sa rozhodnú svoje úspory zhodnocovať týmto spôsobom, sú konzervatívni.

Tento rok však podľa analytikov ukázal, že prístup slovenských investorov sa postupne mení.

Finančné trhy totiž v poslednom období čelili zvýšenej volatilite a tradičné aktíva ako akcie či dlhopisy sa museli postaviť v roku 2018 výzvam v podobe zvýšenej inflácie, zvyšovaniu úrokových sadzieb a obavám z obchodnej vojny.

Slováci boli na podobné výkyvy veľmi citliví a svoje úspory zvykli presúvať, no ako upozornil analytik Across Investments Jakub Rosa, „pod vplyvom snahy vzdelávania trhových účastníkov a rastúcich skúseností s investovaním sa stávajú investične čoraz viac uvedomelí. Vedia, že krátkodobý pokles je príležitosťou na nákup, a nie dôvodom na predčasný predaj.“

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.