Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2018, 00:00 Aktualizované dňa 19.12.2018 o 11:45

Bratislavské letisko prenajmú súkromníkovi, odklepla to vláda. Štát získa najmenej 60 miliónov

Vláda chce, aby sa Letiska Milana Rastislava Štefánika ujala súkromná spoločnosť. Preto ho plánuje prenajať na 30 rokov, za ktoré štátna kasa zinkasuje minimálne 60 miliónov.

Bratislavské letisko prenajmú súkromníkovi, odklepla to vláda. Štát získa najmenej 60 miliónov
Zdroj: Facebook/Letisko Bratislava

Rozvoj letiska v Bratislave má zabezpečiť súkromný investor. Dlhoročný zámer dnes odsúhlasila vláda.

Cieľom ministra dopravy je nájsť strategického partnera, ktorý si letisko zoberie do prenájmu na 29 rokov za sumu, ktorá vzíde až z verejného obstarávania. Minimálne však štát získa 60 miliónov. Letisku má nový kontrakt priniesť potrebné investície do modernizácie a finančné ozdravenie.

Získame desiatky miliónov

Napriek tomu, že letisko hlási niekoľkokrát ročne rekordy v počte pasažierov, jeho hospodárenie nie je najlepšie. Od roku 2009 pravidelne vykazuje miliónové straty. „Zachovanie súčasného stavu by nemalo žiadnu perspektívu. Slovensko má v správe veľa letísk, ktoré nutne potrebujú obmenu technológií, čiže ďalšie veľké investície,“ povedal bývalý riaditeľ Letiska Sliač Ľubomír

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.