Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2018, 19:10

Kažimír reaguje na Makúcha: Jeho vyjadrenie bolo príliš príkre a nenáležité

Podľa ministra financií Petra Kažimíra si guvernéri a viceguvernéri nevyberajú svojich najbližších spolupracovníkov.

Guvernéri a viceguvernéri si podľa ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) nevyberajú svojich najbližších spolupracovníkov, pretože ustanovenie do týchto funkcií je výsledkom trojstupňového schvaľovacieho procesu.

Reaguje tak na vyjadrenia guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Jozefa Makúcha k nominácii Jozefa Hudáka na post viceguvernéra NBS.

"Nie som v pozícii vymenovaného guvernéra NBS," hovorí Kažimír.

​"Som stále v pozícii kandidáta schváleného vládou a Národnou radou SR, ktorý čaká na rozhodnutie prezidenta," dodal minister.

Zložitý schvaľovací proces je podľa neho zárukou eliminácie všetkých nedostatkov.

"Z tohto pohľadu hodnotím včerajšie vyjadrenie guvernéra Makúcha ako príliš príkre a nenáležité," tvrdí Kažimír v reakcii. Dodal, že bude akceptovať akéhokoľvek spolupracovníka v zmysle zákona, ktorého vyberie vláda, Národná rada SR a prezident.

V prípade Kažimíra podľa Makúcha nie je fér hovoriť o politickej závislosti a na funkciu guvernéra je Kažimír odborne, vzdelanostne aj ľudsky veľmi dobre pripravený.

​V prípade Hudáka však podľa Makúcha ide o politickú nomináciu, pričom je na zvážení prezidenta SR Andreja Kisku, aby posúdil schopnosť oboch kandidátov z hľadiska vzdelania a náležitej odbornej vedomosti, skúsenosti a odbornej spôsobilosti vykonávať túto funkciu v prospech Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.