Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2018, 00:00

V Rakúsku predávame lístky výrazne lacnejšie ako na Slovensku, hovorí šéf TMR

  • Môžu rekreačné poukazy pomôcť cestovnému ruchu na Slovensku?
  • Prečo vyháňame Slovákov zo Slovenska?
  • Prečo sú ceny skipasov v sezóne vyššie ako v zahraničí a čo by ich mohlo pomôcť znížiť?
  • Pozrite si rozhovor so šéfom Tatry Mountain Resorts Bohušom Hlavatým pre HNtelevíziu.

Šéf spoločnosti TMR Bohuš Hlavatý tvrdí, že sami vyháňame Slovákov zo Slovenska. Podiel cestovného ruchu na hrubom domácom produkte by mohol byť podľa neho oveľa vyšší ako súčasné tri percentá.

"Vo Vysokých Tatrách sa nepodarilo reagovať na zvýšený dopyt a je tam, mierne povedané chaos. Je prirodzené, že v špičkových termínoch sa tam ľudia jednoducho nezmestia, pretože je tam obrovská návštevnosť." hovorí Hlavatý.

Dôsledkom sú podľa neho veľmi vysoké ceny v top sezóne. Vtedy dosahujú ceny za deň 55 eur, mimo sezóny stojí lístok len 9 eur.

Hlavatý spomenul aj spoluprácu jeho spoločnosti s Mölltalerským ľadovcom v rakúskych Alpách. "Pre top sezónu, teda medzi 25. decembrom a 6. januárom, lístky na tomto ľadovci, ktoré my cez Gopass predávame svojim klientom, sú oveľa lacnejšie ako v Tatrách."

"Na tom vidíte, ako Slovensko nevyužíva svoj vlastný potenciál." Keby sa na Slovensku robil cestovný ruch poriadne, tak by sme podľa Hlavatého preskočili úroveň Slovinska.

Viac si pozrite vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.