Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 00:00

Udalosť roka 2019: Mochovce

Uvedenie do prevádzky tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach, predstavenie detailov miliardového akčného plánu pre hornú Nitru či zavádzanie nových pravidiel podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov do praxe. Toto všetko patrí k novinkám, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta v roku 2019. HN vám prinášajú prehľad dôležitých míľnikov, ktoré sa očakávajú v nadchádzajúcom období.

Kastlík 1: Historický míľnik v jadre
Zlomovým momentom pre slovenskú energetiku bude v tomto roku uvedenie do prevádzky tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach. Naznačuje to pozornosť médií a najvyšších štátnych predstaviteľov, ktorú si projekt získal už vlani, ale i názor analytikov, ktorí Mochovce zhodne označili za očakávanú „udalosť roka“. „Rok 2019 môže byť skutočne historickým, ak dôjde k úspešnému spusteniu tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach,“ zhodnotil Jozef Badida, energetický analytik a právnik spoločnosti EpV. Projekt dostavby slovenskej atómky, ktorej cena sa v dôsledku mnohých omeškaní vyšvihla z 1,3 na 5,4 miliardy eur, v minulom roku zaznamenal viaceré zásadné pokroky, z ktorých najdôležitejším bola úspešná studená

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.