Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 00:00

Udalosť roka 2019: Mochovce

Uvedenie do prevádzky tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach, predstavenie detailov miliardového akčného plánu pre hornú Nitru či zavádzanie nových pravidiel podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov do praxe. Toto všetko patrí k novinkám, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta v roku 2019. HN vám prinášajú prehľad dôležitých míľnikov, ktoré sa očakávajú v nadchádzajúcom období.

Kastlík 1: Historický míľnik v jadre
Zlomovým momentom pre slovenskú energetiku bude v tomto roku uvedenie do prevádzky tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach. Naznačuje to pozornosť médií a najvyšších štátnych predstaviteľov, ktorú si projekt získal už vlani, ale i názor analytikov, ktorí Mochovce zhodne označili za očakávanú „udalosť roka“. „Rok 2019 môže byť skutočne historickým, ak dôjde k úspešnému spusteniu tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach,“ zhodnotil Jozef Badida, energetický analytik a právnik spoločnosti EpV. Projekt dostavby slovenskej atómky, ktorej cena sa v dôsledku mnohých omeškaní vyšvihla z 1,3 na 5,4 miliardy eur, v minulom roku zaznamenal viaceré zásadné pokroky, z ktorých najdôležitejším bola úspešná studená

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.