Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 11:33

Pellegrini predstavil najnovší plán vlády. Chce znížiť dane pre ľudí s nízkymi príjmami

Premiér vyhlásil, že Smer bude v tomto roku viesť vážnu diskusiu s koaličnými partnermi o možnosti zníženia daňového zaťaženia pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva.

Vláda chce v roku 2019 začať diskutovať o znížení daňového zaťaženia pre nízkopríjmové skupiny obyvateľov. Avizoval to v stredu na tlačovej konferencii premiér Peter Pellegrini, za účasti ministra financií Petra Kažimíra (obaja Smer-SD).

"Môžem avizovať, že určite budeme v tomto roku viesť vážnu diskusiu s koaličnými partnermi o možnosti zníženia daňového zaťaženia pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva. To znamená, aby sme ľuďom, ktorí zarábajú najnižšie mzdy na Slovensku, ponechali v peňaženkách viac peňazí v tomto roku," spresnil. Zníženie daní by sa malo podľa neho týkať ľudí s minimálnou mzdou, alebo s príjmami "niečo nad" jej úrovňou.

​Opatrenie sa podľa predsedu vlády dá urobiť aj ako keby retroaktívne.

"Aj keby sa opatrenie prijalo počas roka, bude platiť pre celý rok 2019, pretože sa to prejaví v ročnom zúčtovaní. Ľudia by tak tento benefit mohli dostať za celých 12 mesiacov tohto roku v rámci ročného zúčtovania v roku 2020," dodal Pellegrini.

Podľa Kažimíra začal rezort financií proces zmeny legislatívy v oblasti dane z príjmov a niektorých ďalších odvodov.

"V najbližších týždňoch budeme zbierať podnety od odbornej verejnosti, zamestnávateľov, od firiem, daňových poradcov, od audítorov. Je plán, aby sme takýto návrh zákona, po tom, čo ho schvália aj koaličné strany, predložili niekedy na konci mája - júna na ďalší legislatívny proces, na vládu a potom do Národnej rady SR," dodal Kažimír.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.