Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2019, 00:00

Štátu sa darilo: má to ale otáznik

Štát vlani hospodáril o 40 percent lepšie, ako očakával, konečné hodnoty verejného schodku ovplyvnia výsledky obcí a samospráv.

Štátu sa darilo: má to ale otáznik
Zdroj: Dreamstime

Štát v minulom roku hospodáril výrazne lepšie, ako si pôvodne predsavzal, a dosiahol tak o 800 miliónov nižší schodok, ako sa uvádzalo v zákone o rozpočte. Dôvodom však boli hlavne zvýšené daňové príjmy, a nie až tak skresávanie výdavkov. Tento úspech však v skutočnosti nehovorí o celkovom vlaňajšom verejnom hospodárení a na to, aký bol skutočný deficit verejných financií, si ešte počkáme.


Údaje, ktoré včera na tlačovej konferencii predstavil minister financií Peter Kažimír, totiž nezahŕňajú hospodárenie samospráv a obcí, ktorým putujú výnosy z daní z príjmov fyzických osôb. Tie majú v rukách mnohé dôležité kompetencie a majú na starosti napríklad školstvo či zdravotné zariadenia. A práve ony mô

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.