Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2019, 00:00

Minulý rok v obchodoch poznačili spory aj zvláštne praktiky

Minulý rok bol pre predajcov iný než tie predošlé. Ich podnikanie na Slovensku skomplikovali viaceré neočakávané udalosti.

Minulý rok v obchodoch poznačili spory aj zvláštne praktiky
Zdroj: Reuters

Jeden z najväčších producentov piva u nás v marci oznámil, že mení názov z Pivovarov Topvar na Plzeňský Prazdroj Slovensko. Dôvodom bol najmä fakt, že pivovar Topvar už neexistuje. Spoločnosť tvrdí, že to bol dobrý krok. „Pozitívne reakcie vidíme aj pri výbere nových zamestnancov. Zvýšil sa nám počet reakcií na ponuky. Plzeňský Prazdroj je ako obchodný názov spoločnosti na Slovensku úspešná značka,“ povedal pre HN David Kovář, obchodný riaditeľ pre maloobchod a obchodné reťazce v Plzeňskom Prazdroji Slovensko.

Výrazné zmeny
Významnou zmenou čoskoro prejde aj Heineken Slovensko. Odin Goedhart po piatich rokoch oznámil odchod z postu generálneho riaditeľa spoločnosti. Práve pod jeho vedením si Heineken upevnil pozíciu lídra na našom trhu. Meno nového generálneho riaditeľa oznámi spoločnosť začiatkom tohto roka.


Päť rokov vydržalo na našom trhu aj prvé a jediné výpredajové centrum pri VoKatarína Runnováderadoch. Ako informoval na svojom webe Trend, One Fashion Outlet svoje brány potichu zatvoril koncom októbra. Pri svojom vzniku plánoval konkurovať rakúskemu Parndorfu. Už v roku 2016 však čelil problémom, pretože za dva a pol roka vygeneroval niekoľkomiliónovú stratu. Outletu nepomohla ani reštrukturalizácia. V júli minulého roka ohlásil bankrot. S odchodom zo Slovenska ho predbehli hypermarkety. Prvé mesiace vlaňajška boli poslednými pre francúzsky Carrefour aj pre Hypernovu, ktorá patrila nadnárodnej korporácii Ahold sídliacej v Holandsku.

Naopak,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.