Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2019, 12:29

Tesco na Kamennom námestí ostane. Predané priestory si prenajme

Budova Tesca na Kamennom námestí síce mení majiteľa, no známy reťazec sa odtiaľ odsťahovať neplánuje.

Tesco na Kamennom námestí ostane. Predané priestory si prenajme
Zdroj: HN/Peter Mayer

Tesco sa rozhodlo predať svoj obchodný dom na bratislavskom Kamennom námestí. Jeho novým majiteľom bude podnikateľ George Trabelssie. Konkrétne Mirage Shopping Center. 

Pre HN to včera potvrdila Ivana Strelcová, hovorkyňa Slovenskej investičnej a realitnej spoločnosti patriacej Trabelssiemu. „Áno, je to pravda. Prebehol už aj zápis cez kataster.“

Tesco sa však z budovy odsťahovať neplánuje. „Aj naďalej plánujeme zákazníkom prinášať naše služby v tejto lokalite, v prenajatých priestoroch,“ povedala pre HN Lucia Poláčeková, PR manažérka Tesca.

​Podľa Tesca si totiž budova na to, aby spĺňala očakávania zákazníkov, vyžaduje značné finančné investície. „Preto sme sa v súlade s naším dlhodobým plánom rozhodli predať obchodný dom novému majiteľovi Mirage Shopping Center,“ hovorí Poláčeková.

Tesco tak pokračuje v stratégii predaja starších budov, ktorých vek je 40 až 50 rokov. Po Prešove, Košiciach, Nitre a Žiline zostala na zozname už len staršia prevádzka v hlavnom meste Bratislave. O odkúpenie nitrianskej aj žilinskej prevádzky sa tiež postaral Mirage.

Trabelssie otvoril obchodný dom Mirage v Žiline v roku 2008. O osem rokov neskôr ho rozšíril o budovu žilinského Tesca. Práve jeho Slovenská investičná a realitná spoločnosť aktuálne prepája žilinský Mirage a odkúpený obchodný dom Tesco.

V roku 2017 sa zase podnikateľ rozhodol vstúpiť do centra Nitry, kde oproti Mlynom od Tesca odkúpil ďalšiu prevádzku. Okrem Žiliny je podnikateľ aktívny aj v Trenčíne, kde sprivatizoval autobusového prepravcu SAD. Je tiež predsedom dozornej rady SAD Žilina.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.