Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2019, 17:21

Český SmartWings bude lietať zo Slovenska do tureckej Antalye

Stroje SmartWings budú do Antalye lietať z Bratislavy a Košíc počas sezóny, teda do októbra.

Český SmartWings bude lietať zo Slovenska do tureckej Antalye
Zdroj: MAFRA/Dan Materna

Najväčší český letecký dopravca SmartWings (predtým Travel Service) zavedie od mája pravidelné lety zo Slovenska do tureckej Antalye. Uviedol to dnes server E15.cz. Antalya patrí k obľúbeným leteckým cieľom počas dovolenkového obdobia.

Stroje SmartWings budú do Antalye lietať z Bratislavy a Košíc počas sezóny, teda do októbra. Hovorkyňa SmartWings Vladimíra Dufková povedala serveru, že linka Bratislava - Antalya bude prevádzkovaná od 30. mája až dvakrát denne a linka Košice - Antalya od 31. mája až päťkrát týždenne.

SmartWings zatiaľ podľa E15.cz prevádzkovala zo Slovenska do Turecka len nepravidelné charterové lety, ktoré si väčšinou objednávajú pre svojich klientov cestovné kancelárie.

Turecké letovisko Antalya patrí k obľúbeným cieľom turistov. Napríklad podľa údajov Letiska Václava Havla v Prahe z minuloročnej letnej sezóny Antalya medzi dovolenkovými cieľmi vedie, nasledovaná bulharským Burgasom, gréckym Heraklionom, egyptskou Hurghadou a gréckym Rhodosom.

Počet cestujúcich z Prahy do Antalye sa za leto 2018 medziročne takmer zdvojnásobil. Aj SmartWings v sezóne prevádzkujú lety z Prahy do Antalye a od tohto roka bude pravidelne lietať do tureckého letoviska z Prahy aj turecká firma SunExpress.

SmartWings bola predtým značka, pod ktorou spoločnosť Travel Service prevádzkovala pravidelnú dopravu. Vlani v decembri však valné zhromaždenie spoločnosti schválilo, že názov SmartWings ponesie celá firma aj jej dcérske spoločnosti.

SmartWings je najväčšou českou leteckou spoločnosťou. Poskytuje pravidelné, charterové a privátne lety. V roku 2017 zvýšila konsolidované tržby o 12 percent na viac ako 19 miliárd korún a zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov (EBITDA) o 89 percent na takmer 269 miliónov korún. Na svojich linkách predvlani prepravila viac ako 5,5 milióna pasažierov, medziročne o pätinu viac.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.