Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2019, 23:12

Nová podpora zelenej energie. Rozhodne cena

Podporu „zelenej“ energie od januára reguluje nový zákon. Podľa analytikov môže zmeniť energetický mix využívaných zdrojov.

Nová podpora zelenej energie. Rozhodne cena
Zdroj: Reuters

Od začiatku roka je v platnosti novela zákona o podpore obnoviteľných zdrojov a kombinovanej výrobe elektriny a tepla, ktorá je zároveň najzásadnejšou legislatívnou zmenou v energetike za posledných desať rokov. Dôvodom jej prijatia sú najmä záväzky Slovenska v plnení klimatických cieľov Európskej únie. Po novom funguje hneď niekoľko foriem podpory, ako napríklad aukcie či samostatné, lokálne zdroje. Novinky môžu podľa odborníkov zamiešať karty aj v tom, z akých zdrojov čistejšiu energiu vyťažíme najviac.


Nový systém pre nové zdroje
Aktuálne na Slovensku pochádza z obnoviteľných zdrojov približne 12 percent energie. Národný cieľ do roku 2020 je dosiahnuť

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.