Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2019, 00:00

Lančarič končí ako riaditeľ Orangeu, vo firme zostáva

Pavol Lančarič bol generálnym riaditeľom dve desaťročia. Strieda ho Federico Colom.

Lančarič končí ako riaditeľ Orangeu, vo firme zostáva
Zdroj: Peter Mayer

Dve desaťročia riadil obrovského mobilného operátora na Slovensku. Pavol Lančarič včera oznámil, že končí na poste generálneho riaditeľa telekomunikačnej spoločnosti Orange. V máji ho vystrieda Federico Colom. Ten je v súčasnosti viceprezidentom a riaditeľom pre finančný kontroling Orange Group v Paríži.

V Orangei nekončí
Aj keď sa Lančarič lúči so stoličkou generálneho riaditeľa, v Orangei nekončí. Presúva sa totiž na novú pozíciu: bude predsedom dozornej rady spoločnosti. „Pod Pavlovým vedením sa Orangeu dlhé roky veľmi dobre darí a som úprimne rád, že sa na neho budem môcť spoľahnúť pri vedení našej dozornej rady. Vďaka nemu sa v nasledujúcich rokoch nemusíme obávať o know-how, kľúčové vzťahy so zákazníkmi a podporu pre nového generálneho riaditeľa a jeho tím,“ povedal Ramon Fernandez, zástupca výkonného riaditeľa Orangeu.

Orange v roku 2007 ako prvý operátor na Slovensku uviedol novú generáciu mobilných sietí 3G a tiež ako prvý začal budovať optickú sieť FTTH. V minulosti firma pod Lančaričovým vedením investovala do prémiového televízneho obsahu, vlastného televízneho kanálu a novej satelitnej platformy.


Od Globtelu po súčasnosť
Lančarič pôsobil už od roku 1997 pre spoločnosť Globtel. Najskôr tu zastával pozíciu obchodného riaditeľa. V roku 1999

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.