Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2019, 14:07

Ceny nehnuteľností rástli aj koncom roka. V prípade absolútneho rekordu až o 16 tisíc za byt

Priemerné ceny 2-izbových a 3-izbových bytov stúpali naďalej vytrvalo, hoci voľnejším tempom.

Očakávané zmiernenie rastu cien nehnuteľností na Slovensku nenastalo ani vo štvrtom kvartáli 2018. Priemerné ceny 2-izbových a 3-izbových bytov stúpali naďalej vytrvalo, hoci voľnejším tempom, najmä v závere roka. Médiá o tom informoval v stredu portál Nehnuteľnosti.sk.

Z krajských miest sa priemerná cena 2-izbového bytu v poslednom štvrťroku 2018, oproti predchádzajúcemu, zvýšila najviac v Prešove.

"Zo 66 tisíc eur na 71 tisíc eur, čo predstavuje nárast takmer 7,6 percenta. Podobne stúpla priemerná cena 2-izbových bytov v Trenčíne, kde medzištvrťročne vzrástla o 4000 eur a o rovnakú sumu boli drahšie byty v štvrtom obvode Košíc," priblížil portál.

Najvýraznejší medzikvartálny pokles cien o 4,5 percenta bol pri 2-izbových bytoch v okrese Bratislave III.

V prípade 3-izbových bytov bola v Banskej Bystrici v závere uplynulého roka priemerná cena takéhoto bytu na úrovni 107 tisíc eur. Prispelo k tomu najmä výraznejšie zastúpenie novostavieb v ponuke.

Najvyšší medzištvrťročný pokles priemernej ceny zaznamenal portál v okrese Bratislava III o 10 percent (21 tisíc eur).

"Ale tento pokles len zmazal vysoký posun smerom hore z predchádzajúcich dvoch štvrťrokov," konštatoval portál.

Medziročne je priemerná cena 3-izbového bytu v okrese Bratislava III úplne rovnaká. V prípade stúpania cien v medzištvrťročnom porovnaní narástli ceny v Trenčíne o viac ako 10 percent (9000 eur).

"Absolútnym rekordmanom je okres Bratislava I, kde priemerná cena 3-izbového bytu narástla o 16 tisíc eur pri porovnaní 3. štvrťroku so 4. štvrťrokom 2018," uzatvára portál.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.