Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2019, 00:00

Letisko Piešťany bojuje s bývalým vedením

Podľa bývalého manažmentu im stratové letisko dlhuje viac ako 600-tisíc eur na odmenách.

Letisko Piešťany bojuje s bývalým vedením
Zdroj: TASR

Príbeh letiska v Piešťanoch vyzeral ešte pred dvomi rokmi beznádejne. Stratová bilancia, ale aj dlhy zo všetkých strán. Hovorilo sa o likvidácii, no tiež o predaji. Proti tomu sa však postavili obyvatelia Piešťan, petíciou aj protestmi. Napriek stratám sa novému vedeniu podarilo letisko rozlietať. Svitanie na lepšie časy zastreli povestné mračná. Bývalý manažment chce získať svoje nadštandardné odmeny.

Odmeny za stratu
Spoločnosť Letisko Piešťany prestala vyplácať odmeny členom predstavenstva a dozornej rady v roku 2010. Záväzky im však v roku 2014 a opakovane aj v roku 2015 uznala. Okresný súd v Piešťanoch vynesie rozsudok v prípade žaloby bývalého člena predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany Vladimíra Krátkeho o vyplatenie odmeny za jeho pôsobenie v tejto spoločnosti 8. februára. Bude to prvý definitívny verdikt. Krátky žiada od spoločnosti vyplatenie odmien za svoje pôsobenie v predstavenstve letiska v období rokov 2009 až 2012 vo výške 38-tisíc eur, s ďalšími poplatkami ide o takmer 50-tisíc eur. „Letisko sme prevzali tesne pred zánikom, podarilo sa nám ho konsolidovať a rozlietať. Tí, čo ho zachránili, letisko nezadlžujú, bol by som rád, keby sa bývalí členovia, ktorí ho doviedli do červených čísel, nemorálnych a nehoráznych odmien vzdali,“ hovorí predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.


Nemorálne správanie
Právna zástupkyňa Letiska Piešťany Katarína Bruncková požiadala súd, aby žalobu zamietol, uplatňovaný nárok je podľa nej v rozpore s dobrými mravmi a prieči sa aj zásadám poctivého obchodného styku. Predseda Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj Boris Kollár označil uznanie odmien neustále stratového letiska za nemorálne. „Odmeny si uplatňujú ľudia, ktorí vedeli, že to vedú od desiatich k piatim, ktorí vedeli, že to letisko ide havarovať, že nemá na výplaty, tak títo ľudia si uplatňujú obrovské a nezmyselné odmeny,“ vyjadril sa Kollár, ktorý vedie dlhodobý poslanecký prieskum v piešťanskej letiskovej s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.