Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2019, 00:00

Prievoz aj Mlynské Nivy uzavrú pre autá naraz. Prvotnému ošiaľu a panike sa nedá vyhnúť, tvrdí odborník

Hlavné mesto organizuje spoločné stretnutia so staviteľom obchvatu a developerom, ktorý prerába Mlynské nivy. V najbližších dňoch padne dohoda o tom, ako a kedy budú prebiehať najväčšie dopravné obmedzenia v Bratislave.

Mlynské nivy zatiaľ zúžili
Z Mlynských nív je už vyše roka veľké stavenisko. Práce na novej stanici a mestskom bulváre dospeli do štádia, keď developer HB Reavis začal stavať podzemný kruhový objazd. Tieto práce si vyžiadali prvé väčšie obmedzenia na frekventovanej ceste. „Dochádza k zníženiu počtu jazdných pruhov na časti ulice Mlynské nivy. V strede tak zostane prejazdný jeden pruh v každom smere,“ tlmočila zmeny Martina Jamrichová, PR manažérka HB Reavis Slovakia.

V budúcnosti nie je vylúčená úplná dopravná uzávierka Nív, pripustil v decebmri primátor Matúš Vallo. Podľa hovorkyne magistrátu Zuzany Onufer mesto s developerom o definitívnej podobe obmedzení stále nedorokovalo, úplná uzávera je však veľmi pravdepodobná.

Predbežná dohoda je taká, že k nej príde v polovici februára. „Našim zámerom zostáva, aby mala prípadná celková uzávera čo najmenší negatívny dopad na dopravu, hľadáme preto napríklad možnosti alternatívneho trasovania MHD. Akonáhle budeme mať kompletné informácie, radi sa o ne podelíme,“ povedala pre HN Martina Jamrichová.

Magistát tiež potvrdil predbežnú dohodu o februárových uzáverách, no nevylúčil ani ďalšie posuny. „K uzáverám ciest môžeme prikročiť až vtedy, keď budeme na obchádzkové trasy dobre pripravení, keď dostatočne zabezpečíme prioritu MHD a keď všetky zmeny dokážeme najprv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.