Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2019, 00:00

Prievoz aj Mlynské Nivy uzavrú pre autá naraz. Prvotnému ošiaľu a panike sa nedá vyhnúť, tvrdí odborník

Hlavné mesto organizuje spoločné stretnutia so staviteľom obchvatu a developerom, ktorý prerába Mlynské nivy. V najbližších dňoch padne dohoda o tom, ako a kedy budú prebiehať najväčšie dopravné obmedzenia v Bratislave.

Mlynské nivy zatiaľ zúžili
Z Mlynských nív je už vyše roka veľké stavenisko. Práce na novej stanici a mestskom bulváre dospeli do štádia, keď developer HB Reavis začal stavať podzemný kruhový objazd. Tieto práce si vyžiadali prvé väčšie obmedzenia na frekventovanej ceste. „Dochádza k zníženiu počtu jazdných pruhov na časti ulice Mlynské nivy. V strede tak zostane prejazdný jeden pruh v každom smere,“ tlmočila zmeny Martina Jamrichová, PR manažérka HB Reavis Slovakia.

V budúcnosti nie je vylúčená úplná dopravná uzávierka Nív, pripustil v decebmri primátor Matúš Vallo. Podľa hovorkyne magistrátu Zuzany Onufer mesto s developerom o definitívnej podobe obmedzení stále nedorokovalo, úplná uzávera je však veľmi pravdepodobná.

Predbežná dohoda je taká, že k nej príde v polovici februára. „Našim zámerom zostáva, aby mala prípadná celková uzávera čo najmenší negatívny dopad na dopravu, hľadáme preto napríklad možnosti alternatívneho trasovania MHD. Akonáhle budeme mať kompletné informáci

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.