Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2019, 12:30

Nábytkárska firma Sconto má namierené do Košíc. Projekt vyrastie na mieste slávneho štadióna

Pôjde o prvú predajňu nábytkarskej firmy Sconto na východnom Slovensku.

Nábytkárska firma Sconto má namierené do Košíc. Projekt vyrastie na mieste slávneho štadióna
Zdroj: Sconto

Do metropoly východu mieri nábytkárska firma Sconto. Informáciu priniesol denník Korzár. Sconto má byť v Košiciach súčasťou areálu, na ktorom stál legendárny futbalový štadión vo Všešportovom areáli.

Projekt za vyše 30 miliónov

Počas prvej etapy vznikne predajný priestor aj so skladom. K projektu patrí aj infraštruktúra, ktorá bude zahŕňať 400 parkovacích miest.

Pôjde o prvú predajňu nábytkarskej firmy Sconto na východnom Slovensku. Predajňa bude mať dve poschodia. Táto investícia vyjde na 22 miliónov eur. 

Druhá fáza bude stáť 12 miliónov eur. Pribudne v nej dvojpodlažný objekt Retail I, kde budú prevádzky a sklady.

Penta sa rozhodla pozemok predať

Vlastníkom pozemkov vo Všešportovom areáli je finančná skupina Penta. Tá sa však nebude podieľať na výstavbe nového centra.

Spoločnosť VŠA, s. r. o., je síce v portfóliu našej skupiny, ale pozemok sme sa rozhodli po získaní potrebných povolení predať a výstavbu nového obchodného centra tak už bude realizovať nový majiteľ. Začiatok výstavby závisí od termínu získania potrebných povolení a rozhodnutí nového majiteľa,“ tvrdí sa v stanovisku Penty, ktoré zaslal hovorca spoločnosti Gabriel Tóth.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.