Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 00:00

Na jednej z najrušnejších ulíc v Bratislave vyrastú luxusné byty. Aj za 370-tisíc eur

Luxusnému projektu neprekáža ani blízky internát, ani najrušnejšia bratislavská ulica.

Na jednej z najrušnejších ulíc v Bratislave vyrastú luxusné byty. Aj za 370-tisíc eur
Zdroj: Corwin

Na rušnej Račianskej ulici v Bratislave pribudne nový developerský počin Guthaus. Výstavbu vysokých budov s moderným dizajnom a so zelenými strechami odobril stavebný úrad mestskej časti Nové Mesto. V blízkosti vysokoškolských internátov pribudne takmer 300 nadštandardných bytov s rozlohou 80 až sto štvorcových metrov, čo sa pri súčasných stavbách považuje za vyšší priemer.

Prestížna architektúra
Developer stavil na architektúru, za ktorú si rezidenti priplatia. Spoločnosť Corwin usporiadala verejnú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stalo štúdio AllesWirdGut. Netypická je kombinovaná fasáda s prepojenými balkónmi. Dve veže budú mať 20 a 17 poschodí a celkovo by mali priniesť podľa developera 290 bytov. Za projekt na svetovej úrovni, čo sa týka architektonických trendov, si kupujúci priplatia. Priemerné ceny sa pohybujú od 2,9 tisíca do 3,7 tisíca eur za štvorcový meter. Ceny jednoizbových bytov sa začínajú na sume 107-tisíc eur, dvojizbové na sume 174-tisíc eur. Najdrahším bytom v ponuke je štvorizbový apartmán na 19. poschodí s cenou presahujúcou 370-tisíc eur.

Problematická doprava
Dátum začatia stavby developer Corwin ešte nespresnil. Nový projekt, ktorý developer predstavuje ako luxusný, vyrastie oproti internátu Mladá garda a v blízkosti obchodnej prevádzky reťazca Lidl. Podobne je umiestnená aj galéria Cubicon v tesnej blízkosti internátov v Mlynskej doline v Bratislave. Okrem Guthausu v blízkosti pribudne projekt Fenix Park, ale aj ďalšie menšie polyfunkčné projekty. To znamená, že do lokality pribudne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.