Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 19:37

Pellegriniho vláda rozdelila pre okres Snina viac ako milión eur

Okres Snina patrí medzi najmenej rozvinuté okresy.

Zľava Peter Kažimír, Peter Pellegrini a Richard Raši
Zdroj: TASR/R. Hanc

Vláda počas svojho stredajšieho výjazdového rokovania v Snine rozdelila medzi mesto a obce okresu sumu 1 223 500 eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre okres Snina, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté okresy.

Ako uviedol premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD), milión eur bol navýšený o 75-tisíc eur pre obec Ubľa na vybudovanie sociálnych zariadení pre verejnosť, ktorá prechádza cez hraničný priechod s Ukrajinou. Ďalšiu sumu 130-tisíc eur vyčlenili pre Prešovský samosprávny kraj na dokončenie štúdie uskutočniteľnosti, týkajúcej sa rozšírenia vodovodnej a kanalizačnej siete v okrese Snina.

"Ministerka kultúry pôvodných 4000 eur pre dva folklórne súbory rozšírila na 10-tisíc eur, ktoré si rozdelia tri folklórne súbory. Týmito drobnými úpravami sme navýšili sumu na viac ako 1,2 milióna eur," vysvetlil premiér.

"Väčšina peňazí z milióna eur smeruje do mesta Snina, kde 230-tisíc eur ide do nákupu techniky pre nemocnicu, ktorú vlastní mesto. Zároveň budeme rekonštruovať aj športový mestský klub v objeme 120-tisíc eur, tak aby aj v tomto meste došlo k zlepšeniu športovej infraštruktúry. Samozrejme v rámci obcí okresu sú stanovené potreby jednotlivých obcí a to sú rekonštrukcie miestnych komunikácií, majetku obcí a podporené sú cirkvi," doplnil Pellegrini.

"Všetci sa nádejame, že týmto snaha a úsilie vlády pomôcť tomuto okresu a nášmu mestu nekončí. Som veľmi rada, že pán predseda si vypočul aj všetky problémy, ktoré nás ťažia. Verím, že nájdeme spôsob, ako riešiť problém so zastavením vyľudňovania regiónu, lebo jedna vec je poskytnúť dotáciu a druhá vec, aby to malo aj zmysel, a aby sa tu naštartoval život," povedala primátorka Sniny Daniela Galandová (nezávislá).

Obec Ulič získala 88-tisíc eur na výstavbu obecného skladu biomasy za účelom vykurovania základnej a materskej školy, ale i obecného úradu, zdravotného strediska, lekárne a hasičskej zbrojnice. Obec Ruský Potok získala na úpravu miestneho potoka 30-tisíc eur.

Rovnakú sumu dostala obec Stakčín na rekonštrukciu školskej jedálne a tiež obec Ubľa na rekonštrukciu exteriéru a interiéru domu smútku.

Vláda zároveň schválila akčný plán okresu Snina, na základe ktorého tam má do roku 2023 vzniknúť celkovo 582 pracovných miest.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.