Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Bratislavské letisko: najviac cestujúcich, strata 800-tisíc

Počet cestujúcich bol vlani najvyšší v histórii, najviac ľudí lieta do Londýna.

Letisko v Bratislave
Zdroj: TASR

Takmer 2,3 milióna cestujúcich prešlo vlani bránami Letiska M. R. Štefánika. Ide nielen o rekord minulého roka, ale aj o najviac prepravených cestujúcich v celej histórii letiska. Napriek tomu, že počet pasažierov z roka na rok narastá, letisko sa už od roku 2009 nachádza každoročne v strate. Aj keď spoločnosť ešte nemá finálne hospodárske výsledky za vlaňajšok, predpokladá stratu v státisícoch. „Očakávame, že sa budeme pohybovať v strate okolo 800- až 900-tisíc eur. Síce je to strata, ale z roka na rok sa nám ju darí znižovať,“ povedal predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec.

V súčasnosti je jediným vlastníkom letiska štát. A ten ho plánuje dlhodobo prenajať. Vláda ešte v decembri minulého roka odobrila jeho prenájom na 29 rokov, vďaka ktorému by mal štát získať najmenej 61 miliónov eur. Zároveň by na plecia súkromníka preniesol investície, ktoré letisko potrebuje na svoj ďalší rozvoj. Pojedinec verí, ž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.