Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Východ môže ročne vyrobiť až 300-tisíc áut

Projekt priemyselného parku Haniska napreduje, v hre je energetické prepojenie s firmami Kosit alebo U. S. Steel.

Východ môže ročne vyrobiť až 300-tisíc áut
Zdroj: Pavol Funtál

Východnému Slovensku sa síce nepodarilo prilákať automobilku BMW, vláda tam však chce priviesť iného veľkého investora. Prípravy na výstavbu priemyselného parku Haniska napredujú. Aj keď stále nie je jasné, aká firma by v ňom mala sídliť, nepôjde o malú záležitosť. Ako spresňuje zámer, ktorý aktuálne posudzuje ministerstvo životného prostredia, v parku by sa malo v budúcnosti vyrobiť ročne 300-tisíc áut a prácu by v ňom malo nájsť tritisíc ľudí.


Samotný priemyselný park by sa mal začať stavať už tento rok a dokončený by mal byť v roku 2021. Rozkladať by sa mal na ploche 900 hektárov v blízkosti Košíc na území piatich obcí. Medzi nimi je aj obec Haniska, po ktorej nesie meno. To, ako projekt zasiahne do fungovania obce, zatiaľ nie je jasné. „To uvidíme podľa výsledného variantu, či nás to nejako obmedzí alebo neobmedzí. Zatiaľ je to

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.