Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 13:59

RegioJet spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Začne už koncom mája

Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť.

RegioJet spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Začne už koncom mája
Zdroj: Pixabay

RegioJet bude počas letnej sezóny prevádzkovať autobusovú linku, ktorou spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora.

Žlté autobusy začnú premávať 31. mája 2019 a jazdiť budú počas celého leta až do 5. septembra 2019.

Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Autobusy budú premávať do chorvátskeho mesta Split a do ďalších letovísk ako napríklad Zadar, Sukošan, Biograd, Primošten či Šibenik.

"Autobusy budú premávať z Bratislavy do Splitu každý piatok a utorok," spresnil Ondrůj.

Z bratislavskej autobusovej stanice na Mlynských nivách budú vychádzať večer o 21.00 h a do Chorvátska dorazia nasledujúce ráno, pričom jazdu ukončia v Splite o 9.30.

"Späť zo Splitu budú autobusy premávať v sobotu a stredu večer o 20.30 h, postupne priberú cestujúcich z ďalších letovísk a do Bratislavy sa vrátia druhé ráno o 9.00 h," doplnil hovorca s tým, že cestovný poriadok tak zodpovedá termínom, v ktorých sa v Chorvátsku menia dovolenkové turnusy.

RegioJet avizuje, že v prípade veľkého záujmu cestujúcich bude nasadzovať na jeden spoj namiesto jedného autobusu dva súčasne. "Takýto zdvojený spoj by ponúkol prepravnú kapacitu až 126 cestujúcich," priblížil Ondrůj.

Podľa cenníku na stránke Regiojet.sk sa bude cena lístka predávať na trase Bratislava- Split za 51 eur. Cena lístka z Prahy a Brna bude na úrovni 56 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.