Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 00:00

Ďalší level boja proti plastom. Reťazce zakázali nákup v mikroténových vreckách

Reťazce sa rozhodli proti plastom bojovať na vlastnú päsť. Zákazníkom prestali vydávať mikroténové vrecká, v ktorých by si mohli odniesť nákup.

Ďalší level boja proti plastom. Reťazce zakázali nákup v mikroténových vreckách
Zdroj: Reuters

Keď si zákazník vypýta mikroténové vrecko na mrazený špenát, paradajky či jablká, dostane ho. Keď si v ňom však bude chcieť domov odniesť jogurty a pár sladkostí, pokladník mu ho odmietne vydať.

S takouto situáciou sa už stretli napríklad zákazníci nakupujúci v Tescu. Zamestnanci niektorých prevádzok totiž dostali nariadenie – zákazníkom už nemôžu zadarmo poskytovať klasické vrecúška na odnos nákupu z obchodu domov. Dôvodom je znižovanie množstva plastového odpadu a ochrana životného prostredia.

Dostupné alternatívy
Tesco o svojom rozhodnutí zákazníkov informuje oznamom, ktorý visí v predajniach. Podobný si môžu prečítať aj ľudia nakupujúci v Kauflande. „Predávajúci poskytuje tieto veľmi ľahké plastové tašky bezplatne, iba ak sú potrebné z hygienických dôvodov alebo ako obal pre nebalené potraviny.

Ich iné bezplatné použitie zákazníkmi nie je možné,“ stojí na ozname v oddeleniach ovocia a zeleniny či pekárne Kauflandu. Rovnaký postoj k veci zaujali aj Lidl a Jednota. Vrecúška zadarmo poskytujú iba v prípade, že zákazník ich potrebuje na nákup ovocia, zeleniny alebo pečiva.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.