Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 13:04

Do troch rokov chceme sto miliónov eur, hovorí nový šéf Swan-u

Nový generálny riaditeľ telekomunikačnej štvorky na trhu Swan Roman Vavrík v rozhovore pre HN hovorí, že vidí budúcnosť v spájaní mobilných a fixných služieb.

Do troch rokov chceme sto miliónov eur, hovorí nový šéf Swan-u
Zdroj: SWAN

S čím nastupujete do funkcie ako generálny riaditeľ Swan-u?
S veľkými očakávaniami a zároveň aj s pokorou. Swan už nie je malá spoločnosť, ale veľký národný telekomunikačný operátor. Po zlúčení s Benestrou vznikol na trhu štvrtý silný hráč s ambíciou ďalšieho rastu v segmente korporátnych zákazníkov i domácností. Očakávania sú teda naozaj veľké aj z hľadiska zákazníkov a akcionárov.

Dlhé roky ste pôsobili v Telekome, kde ste prešli viacerými pozíciami. Ako vám to pomohlo?
Telekomu ďakujem za všetky tie roky strávené v kolektíve profesionálov, veľa som sa tam naučil. Mal som šťastie na dobrých šéfov a zároveň som mohol prejsť pomyselným kruhom rôznych pozícií od podporných až po riadiace. Začínal som na korporátnej stratégii ako konzultant. Táto rola mi do veľkej miery umožnila získať nadhľad nad celým telekomunikačným trhom a tým, ako jednotlivé segmenty fungujú. Niekoľko rokov som vyvíjal nové produkty pre firemný segment a interné projekty s cieľom rozvoja nového podnikania. Posledné štyri roky som pracoval v DIGI Slovakia (dcérskej spoločnosti Telekomu – pozn. red.) ako člen výkonného manažmentu zodpovedný za marketing a predaj, a teda aj za finančné výsledky firmy. To už nebola žiadna „sranda“, ako keď ste konzultant, ktorý radí ľuďom, ktorí sú za tie výsledky zodpovední. Prevziať zodpovednosť za ľudí, rozhodnutia a samotné výsledky je tá najťažšia rola.

Po Telekome ste prešli na rolu poradcu pre predstavenstvo Swan. Nebol to veľký skok z poradcu na generálneho riaditeľa?
S akcionármi sme boli dohodnutí na istom postupe, že pred vymenovaním do pozície generálneho riaditeľa dostanem príležitosť zoznámiť sa s firmou. Od môjho príchodu som bol s akcionármi pri všetkých veľkých rozhodnutiach. Dostal som za úlohu pozrieť sa nezaujatým a nestranným pohľadom na to, ako sú pri fúzii s Benestrou nastavené procesy, ako sú motivovaní ľudia, ako sa realizuje stratégia, a spraviť si tak vlastný názor na fungovanie firmy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.