Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 16:26

Slovensko môže z tvrdého brexitu vyťažiť, vyhlásil Pellegrini

Sledujte brífing po stretnutí medzirezortnej koordinačnej skupiny pre brexit, ktoré zvolal predseda vlády Peter Pellegrini.

Slovensko môže z tvrdého brexitu vyťažiť, vyhlásil Pellegrini
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Slovensko je pripravené na všetky varianty brexitu. Po stretnutí medzirezortnej koordinačnej skupiny pre brexit to na brífingu vyhlásil premiér Peter Pellegrini.

Slovenským rezortom je podľa neho jasné, čo treba spraviť v prípade tvrdého brexitu a akú legislatívu prijať.

"Hlavnou oblasťou je, aby sme urobili všetko pre to, aby nebol ovplyvnený život Slovákov a Sloveniek žijúcich vo Veľkej Británie," vyhlásil predseda vlády a doplnil, že ide o 80 až 100 tisíc ľudí.

Pellegrini oficiálne uistil Britov, že s britskými občanmi bude po brexite na Slovensku zaobchádzané tak, ako so slovenskými v Británii.

"Slovenská republika príjme všetky nevyhnutné legislatívne aj administratívno-technické zmeny, ktoré zaručia, že britskí občania žijúci, pracujúci a študujúci na území Slovenskej republiky do dátumu brexitu budú požívať obdobné práva občanov Európskej únie, aké budú slovenským občanom žijúcim, pracujúcim a študujúcim poskytnuté zo strany britskej vlády a jej orgánov."

Z tvrdého brexitu môže Slovensko podľa premiéra ťažiť. "V prípade, že sa mu podarí prilákať firmy z Británie," povedal Pellegrini.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.