Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 00:00

Desiatky firiem majú záujem o znevýhodnených ľudí

Nedostatok zamestnancov riešia firmy zamestnávaním znevýhodnených uchádzačov o prácu. To sú napríklad ľudia s nízkym vzdelaním.

Desiatky firiem majú záujem o znevýhodnených ľudí
Zdroj: Peter Mayer

Aj napriek čoraz väčšiemu nedostatku pracovnej sily nastúpilo od nového roka do Železiarní Podbrezová 50 nových ľudí. Podnik ich našiel medzi takzvanými znevýhodnenými uchádzačmi o prácu, ktorí sú podľa ministra práce Jána Richtera jedným z riešení pre firmy. Noví zamestnanci pochádzajú z rómskej menšiny a budú v závode pracovať tri mesiace na skúšku a ak sa osvedčia, zapoja sa do spoločného projektu železiarní spolu s miestnym úradom práce. Cez ten získa firma dokopy takmer 420-tisíc eur, ktoré pôjdu na preplatenie polovice platu a mentoring. Podmienkou je, že musia zamestnanci odpracovať 12 mesiacov.


Ministerstvo pripr

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.