Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 14:56

Česká firma zrekonštruuje kliniku na Kramároch. Cena zákazky je viac ako dva milióny

Cena spomínanej rekonštrukcie a modernizácie kliniky úrazovej chirurgie v lokalite Kramáre bola prostredníctvom dodatku mierne znížená.

Česká firma zrekonštruuje kliniku na Kramároch. Cena zákazky je viac ako dva milióny
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Česká stavebná spoločnosť Metrostav získala na Slovensku zákazku na rekonštrukciu jednej z kliník bratislavskej univerzitnej nemocnice (UNB) za zhruba 53 miliónov korún (2,07 milióna eu).

Informáciu ČTK získanú z registra zmlúv potvrdil hovorca firmy Vojtěch Kostiha. Metrostav predtým uzavrel s nemocnicou inú podobnú zmluvu, v tendri na modernizáciu plavebných komôr najväčšej slovenskej vodnej elektrárne v Gabčíkove na rieke Dunaj zase ponúkol najnižšiu cenu.

Cena spomínanej rekonštrukcie a modernizácie kliniky úrazovej chirurgie v lokalite Kramáre bola prostredníctvom dodatku mierne znížená, a to na takmer 2,07 milióna eur z pôvodných 2,1 milióna eur.

Na časť prác si Metrostav najme subdodávateľa, ako napríklad na elektrotechniku ​​a montáž vzduchotechniky a klimatizačných zariadení. Práce by mali byť hotové v priebehu troch mesiacov.

"Slovensko považujeme za jeden z našich kľúčových trhov. Robíme na ňom vyše desať percent svojho ročného obratu, teda dve až tri miliardy korún," uviedol Kostiha.

Vlani Metrostav uspel tiež v inom tendri UNB. S UNB podpísal zmluvu na výmenu okien a balkónových dverí nemocnice v bratislavskej štvrti Petržalka za 2,22 milióna eur.

Metrostav tiež predložil ponuku s najnižšou cenou (bezmála 150 miliónov eur) z celkovo troch účastníkov tendra na modernizáciu plavebných komôr elektrárne v Gabčíkove. Opravu komôr bude štátny podnik Vodohospodárska výstavba financovať aj z európskych fondov.

Metrostav v minulosti získal na Slovensku aj iné zákazky. Aj ďalšie české stavebné spoločnosti sa v krajine pod Tatrami podieľali alebo pracujú na budovaní a rekonštrukcii cestnej alebo železničnej infraštruktúry.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.