Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2022, 09:58 Aktualizované dňa 14.01.2022 o 11:12

Sulík chce z legendárnych kúpeľov výkladnú skriňu. Na ich obnovu dá milióny eur ročne

V dlhodobom horizonte je naším cieľom zrekonštruovať všetky budovy kúpeľov Sliač, povedal riaditeľ spoločnosti Martin Beňuch.

Musíme vedieť využiť krajinu, aby tržby z turizmu a predovšetkým z kúpeľníctva na Slovensku boli veľkou súčasťou nášho HDP, povedal pri vyhlásení architektonickej súťaže na obnovu kúpeľov Sliač minister hospodárstva Richard Sulík.

Cieľom projektu, ktorý má podľa ministra prebiehať postupne, je rekonštrukcia všetkých budov v areáli kúpeľov a navýšenie celkovej kapacity lôžok na 1 100 až 1 200.

"Je mojou osobnou prioritou, aby sme z kúpeľov Sliač urobili výkladnú skriňu slovenského kúpeľníctva," doplnil minister s tým, že rekonštrukcia bude financovaná z prostriedkov, ktoré zarobí MH Manažment. Sulík dodal, že ide o dcérsku spoločnosťou ministerstva hospodárstva.

"Budeme rekonštruovať v tej rýchlosti, v akej dokážeme generovať peniaze. Na obnovu kúpeľov pôjdu milióny eur ročne," priblížil Sulík.

Architektonická súťaž na obnovu kúpeľov bola oficiálne vyhlásená 14. januára pričom lehota na predkladanie súťažných návrhov, ktorá predstavuje prvú etapu súťaže, potrvá do piateho apríla 2022.

Predpokladaná lehota na predkladanie súťažných návrhov v rámci druhej etapy bude trvať do 28 júna a s vyhlásením výsledkov medzinárodnej súťaže, ktorej víťaz podľa Sulíka zinkasuje približne trištvrte milióna eur, sa počíta 22. júla.

"V dlhodobom horizonte je cieľom zrekonštruovať všetko, čo v kúpeloch máme. Obnovu chceme zrealizovať ukážkovo," doplnil riaditeľ spoločnosti kúpele Sliač Martin Beňuch.

V pláne obnovy sa podľa Beňucha počíta aj s rozvojom pracovných miest. Predpokladá sa, že vznikne ďalších 200 až 300 pozícií.

Kvalita ubytovacích zariadení v areáli by sa pritom po rekonštrukcii mala nachádzať na úrovni troch či štyroch hviezdičiek s tým, že sa počíta s poskytovaním profesionálnej zdravotnej kúpeľnej starostlivosti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.