Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 13:59 Aktualizované dňa 30.01.2019 o 14:12

Jedna z top slovenských nemocníc prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Za viac ako sto miliónov eur

  • Rekonštrukcia má byť ukončená v roku 2023, pričom rekonštruovať sa má počas plnej prevádzky nemocnice.
  • Vláda odsúhlasila materiál, ktorým rozhodla, že súhlasí s masívnou rekonštrukciou Rooseveltovej nemocnice, ktorá má obsiahnuť objem viac ako 100 miliónov eur.

Rekonštrukcia Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sa má začať koncom tohto roka. Ukončená by mala byť v roku 2023, pričom rekonštruovať sa má počas plnej prevádzky nemocnice.

Viac ako sto miliónov

Avizovala to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) po tom, ako vláda v stredu schválila rekonštrukciu nemocnice za viac ako 100 miliónov eur.

​"Chceme, aby naši pacienti dostali adekvátnu zdravotnú starostlivosť v pekných priestoroch. Je pre nás podstatné, že rekonštrukcia prebehne za plnej prevádzky, pacient nebude vnímať žiadne obmedzenie," doplnila ministerka.

Podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) je rozhodnutie o rekonštrukcii plne v súlade so stratégiou v zdravotníctve. Ministerka uviedla, že pri nákupoch zdravotníckej techniky, ako aj pri rekonštrukciách postupujú efektívne.

Vláda odsúhlasila rekonštrukciu

"Začali sme zvrchu, zhora, keď sme si presne povedali, ktoré nemocnice v ktorých mestách musia byť špičkové, či už v Bratislave, Košiciach, Martine, Banskej Bystrici, aby pacient z regiónov, z každej jednej dediny, mal nárok na kvalitnú špičkovú zdravotnú starostlivosť," priblížila Kalavská.

Vláda odsúhlasila materiál, ktorým rozhodla, že súhlasí s masívnou rekonštrukciou Rooseveltovej nemocnice, ktorá má obsiahnuť objem viac ako 100 miliónov eur.

Riaditeľka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková ešte koncom decembra avizovala, že rekonštrukcia počíta s obvodovým plášťom, strechami, výmenou okien či tepelným hospodárstvom vrátane klimatizácie. Zvýšiť sa má podľa nej aj sociálny štandard pacienta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.