Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 00:00

Bratislava dostane nové Apollo. To staré musia zbúrať

Nové Apollo nahradí pôvodnú kancelársku budovu Apollo Business Center I, ktorá sa bude čoskoro búrať.

Bratislava dostane nové Apollo. To staré musia zbúrať
Zdroj: HB REAVIS

Pred takmer 14 rokmi sa s veľkou pompou slávnostne otváralo prvé biznis centrum v Bratislave. „Otvárame úplne novú budúcnosť pre naše hlavé mesto,“ hovoril moderátor počas prestrihávania červenej pásky.

Sčasti mal pravdu, práve toto biznis centrum rozpútalo niekoľkoročnú súťaž developerov o najprestížnejšiu kancelársku budovu. Apollo sa teraz do tejto súťaže vráti, lebo pre narušenú statiku sa rozhodlo o jeho zbúraní a stavbe novej budovy s názvom Nové Apollo. Odklepla to už aj mestská časť Ružinov na čele so starostom Martinom Chrenom.

Búrať sa bude tento rok
Biznisové centrum museli nájomníci v roku 2015 opustiť po tom, čo z odborného posudku vyplynulo, že stavba má nevyhovujúcu statiku s vysokým preťažením konštrukcií, pričom hrozilo reťazové zrútenie celého objektu.

Developer HB Reavis pôvodne uvažoval, že budovu zrekonštruuje. Pre ekonomickú náročnosť prestavby sa však nakoniec rozhodol pre asanáciu.

„Vyvola

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.