Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 00:00

Štát naleje 30 miliónov, aby preškolil ľudí pre automobilky

Štát vyhovel dopytu automobiliek a vo veľkom im školí zamestnancov. Automobilky sú však nespokojné – do práce nastupuje len zlomok z absolventov.

Štát naleje 30 miliónov, aby preškolil ľudí pre automobilky
Zdroj: MINISTERSTVO PRÁCE SR

Zamestnanci v priemysle patria k najväčším víťazom pokrízových rokov. Zhodujú sa na tom analytici aj ekonómovia. Jedným z hlavných dôvodov je, že ich je nedostatok. Štát sa preto rozhodol automobilovému priemyslu vyjsť v ústrety a do roku 2021 im pripraviť 20-tisíc nových uchádzačov o zamestnanie. Do projektu zo štátnej kasy poputuje vyše 30 miliónov eur. Za prvý polrok fungovania sa školilo na pozíciu operátora výroby vyše päťtisíc ľudí. Problém je, že dodnes sa zamestnala len pätina z nich a minimum v práci aj zotrvá.


Viac ľudí do priemyslu
Dnes pracuje v slovenských automobilkách viac ako 23-tisíc ľudí. Ako HN informoval rezort práce, v tomto roku chce pre sektor rekvalifikovať ďalších osemtisíc nezamestnaných. Má to však háčik. Za uplynulého pol roka, keď s prevzdelávaním š

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.