Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2019, 00:00

Slováci chcú vyrábať batérie do e-aút

Už v tomto roku sa má u nás rozbehnúť výskumné konzorcium a vývojové stredisko. Štát chce na ne využiť peniaze od Európskej investičnej banky aj sto miliónov eur z Bruselu.

Slováci chcú vyrábať batérie do e-aút
Zdroj: Reuters

Slovenská batériová aliancia naberá reálne kontúry. V stredu ju za jednu z priorít tohtoročných investícií označil podpredseda Európskej investičnej banky Vazil Hudák, pokrok v rokovaniach potvrdil aj rezort hospodárstva. Na našom území má čoskoro vzniknúť vývojové stredisko s testovacou a výrobnou linkou a výskumné konzorcium. Projekty plánuje štedro podporiť Európska investičná banka aj Brusel. V hre je napríklad stomiliónová podpora od „matky“ – Európskej batériovej aliancie.


Prvé projekty sú na stole
Slovenská batériová aliancia má za sebou od založenia dve rokovania, vlani v novembri a nedávno v januári. Ako pre HN uviedol rezort hospodárstva, priniesli prvé dialógy a načrtli konkrétne možnosti smerovania podpory výskumu, inovácií a investícií v batériovom priemysle.


V tomto roku je na stole naštartovanie pilotného projektu výskumno-vývojového strediska s testovacou a výrobnou linkou slúžiacou európskemu trhu. „Ďalším cieľom na rok 2019 je vyt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.