Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 00:00

Petržalčania sa boja novej električky

Hlavné mesto predstavilo urbanistickú štúdiu Chorvátskeho ramena verejnosti. Kameň úrazu pre obyvateľov je však samotná električková trať.

Petržalčania sa boja novej električky
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

„Je to veľký deň pre Bratislavu,“ povedal bývalý primátor Ivo Nesrovnal v júli roka 2016, keď po 55 rokoch začala do Petržalky opäť jazdiť električka. Magistrát teraz predstavil, ako potiahne trať hlbšie do mestskej časti.

Petržalčania sa však boja, že nové mestské plány im znehodnotia ceny ich bytov. Aj to odznelo na oficiálnej diskusii, kde magistrát predstavil urbanistický plán Chorvátskeho ramena v Petržalke. „Električka môže znížiť cenu nehnuteľnosti, len keď do nej narazí,“ okomentoval obavy obyvateľov realitný expert spoločnosti RE/MAX Alexander Krajňák.

Predstavenie konceptu urbanistickej štúdie v petržalskom Zrkadlovom háji malo rekordnú účasť a nieslo sa v búrlivej atmosfére. V sále s kapacitou 200 osôb bolo takmer 400 Bratislavčanov, ktorí mali najrôznejšie otázky na tvorcov štúdie a zodpovedných z magistrátu. Na otázky sa snažili zodpovedať bratislavský primátor Matúš Vallo, hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad, spracovateľ štúdie architekt Bohumil Kováč, ale aj Miroslava Valková, ktorá je zodpovedná za obstarávanie.

Územie bude lepšie
Primátor Matúš Vallo vyjadril presvedčenie, že urbanistická štúdia je riešenie, ktoré pomôže zregulovať územie Chorvátskeho ramena. „Toto územie bude lepšie,“ tvrdí. Dodal však, že nehovorí o konkrétnom návrhu, ale „o konkrétnom procese“. Narážal na fakt, že verejnosť ešte stále môže podať pripomienky a upozorniť na svoje výhrady.

A tie odzneli. Medzi hl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.