Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2019, 12:27

Truban z Progresívneho Slovenska predáva WebSupport: Teraz idem naplno do politiky

  • Michal Truban hovorí, že vďaka peniazom, ktoré zarobil, môže byť v politike slobodný.
  • K transakcii prichádza v čase výrazného rastu spoločnosti, keď Websupport v roku 2017 medziročne zvýšil zisk o 19 percent.

Podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban predáva svoju firmu WebSupport dánskej spoločnosti Axcel. Najväčší slovenský poskytovateľ internetového priestoru sa tak pridáva k švédskej jednotke Loopia a českej trojke Active24. 

“Chcel som, aby WebSupport mal európsky príbeh a pokračoval ďalej. Ja som si dokázal, že úspešná slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto. Teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že tak čestne a transparentne sa dá riadiť aj štát,” uviedol Michal Truban, zakladateľ firmy.

Odmietol o milión vyššiu ponuku

Truban hovorí, že vďaka peniazom, ktoré zarobil, môže byť v politike slobodný. "Nebudú za mnou, ani za Progresívnym Slovenskom stáť žiadni oligarchovia alebo mecenáši v pozadí, ktorí by si od nás potom nárokovali nejaké kšefty so štátom," dodal.

Truban pre HN uviedol, že nemôže konkretizovať sumu, za ktorú spoločnosť predal. "Môžem vám len povedať, že ide o dvojciferné číslo v miliónoch," hovorí. "Pri predaji WebSupportu som mal ponuku, ktorá bola o nejaký ten milión eur vyššia, ale odmietol som ju. Pretože bola od ľudí so zlou históriou a zároveň som chcel WSku dopriať medzinárodný príbeh," tvrdí podpredseda Progresívneho Slovenska.

Výrazný rast spoločnosti

K transakcii prichádza v čase výrazného rastu spoločnosti, keď Websupport v roku 2017 medziročne zvýšil zisk o 19 percent na 354 285 eur a tržby spoločnosti vzrástli o 11 percent na 3,974 milióna eur. Firma prenajíma internetový priestor 142 000 zákazníkom na 763 serveroch, kde sídli takmer 173 000 internetových domén.

"To, z čoho som úplne najviac rád je, že WebSupport kupujú aj preto, že ďalšiu expanziu chcú postaviť na jeho platforme. Chcú využiť potenciál, ktorý má WebSupport v manažmente, technológiách aj marketingu," uviedol Truban. 

Axcel je investičná spoločnosť, ktorá spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach. V súčasnosti disponuje piatimi fondami s celkovým kapitálom v hodnote viac ako dve miliardy eur. 

WebSupport sa po transakcii sa pripojí do rodiny medzi spoločnosti Pixel Federation, Sygic, Slido či Exponea.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.