Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2019, 15:00

Tesco definitívne nebude nonstop. Nočný predaj ukončí aj v posledných prevádzkach

​K podobnému kroku Tesco pristúpilo prvýkrát už v roku 2015.

Tesco definitívne nebude nonstop. Nočný predaj ukončí aj v posledných prevádzkach
Zdroj: Reuters

Britská maloobchodná sieť Tesco na Slovensku definitívne končí s nonstop otváracími hodinami. V nočnom čase zavrie aj svoje posledné dve pobočky, ktoré boli nonstop - Tesco Extra v Petržalke a na Zlatých pieskoch. Informuje o tom Denník N. 

Predajňa v Petržalke je v čase medzi desiatou večer a šiestou ráno zavretá už od 11. 2. 2019, na Zlatých pieskoch k tomu pristúpia od 1. marca. 

„Od 11. februára meníme otváracie hodiny hypermarketu Tesco v Petržalke na základe vyhodnotení  návštevnosti a vyťaženosti obchodu, vďaka čomu môžeme lepšie prispôsobiť harmonogram nákupnej krivke a zákazníkom tak ponúknuť lepšie služby,“ povedala pre Denník N Lucia Poláčeková z marketingu Tesco Stores.

K podobnému kroku Tesco pristúpilo prvýkrát už v roku 2015, kedy zrušilo nonstop predaj v desiatich svojich predajniach. Tesco vtedy však nechalo predajne otvorené do polnoci. Minulý rok pri tom skrátilo otváraciu dobu v množstve predajní po celom Slovensku.

Od marca už nebude mať nonstop otvorenú ani jednu prevádzku na Slovensku.

Britský reťazec k podobným krokom pristúpil aj v iných krajinách. Minulý rok skracovalo otváracie hodiny v susednom Česku. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.